czwartek, 24 maja 2012

Emisja monet 150 lat Muzeum Narodowego w Warszawie

Pojawiły się kolejne monety 150 lat Muzeum Narodowego w Warszawie, której emitentem jest Narodowy Bank Polski. Wyemitowane zostały monety 2 zł oraz monety kolekcjonerskie 10 zł o nakładzie odpowiednio 1 mln i 45 tys.
Najnowsze monety polskie zawsze mogą Państwo znaleźć w naszym sklepie internetowym.
Muzeum Narodowe w Warszawie obchodzi jubileusz 150-lecia pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Założone w 1862 r. jako Muzeum Sztuk Pięknych, jest jednym z najstarszych i największych muzeów sztuki w Polsce. Gromadzi polskie zbiory narodowe z różnych epok, nawiązując do Stanisławowskiej idei Museum Polonicum. Do muzealnej kolekcji trafi ają również dzieła malarstwa europejskiego, w tym holenderskiego, flamandzkiego, włoskiego i francuskiego, które razem ze zbiorami sztuki polskiej pozwalają stworzyć bogatą i różnorodną panoramę historii sztuki od antyku do współczesności.

1 komentarz:

Tomasz Krawczyk pisze...

Właśnie takie okazje są najlepsze na wypuszczenie monety kolekcjonerskiej. Nie dość, że sama sytuacja szczytna to do tego jeszcze moneta bardzo pożądana przez numizmatyków. Nie jestem do końca pewien czy była to srebrna moneta http://www.skarbnicakrajowa.pl/srebrne-monety ale bardzo możliwe. Musiałbym sięgnąć do swoich zbiorów i po prostu to sprawdzić.